Turėti sveiką ir dailų kūną yra paprasčiau, nei manoteVis daugiau žmonių skundžiasi padidėjusiu kūno svoriu, o patarimus kaip sulieknėti dalina daugelis ekspertais save vadinančių žmonių. Tačiau nepasiklyskite tose „svorio džiunglėse“. Taip, nutunkama, kai organizmas gauna daugiau kalorijų nei sugeba suvartoti, tačiau tam dar gali būti ir kitų priežasčių.


Mažai judate – kviečiate ligas
Staigūs svorio pakitimai dažnai perspėja apie ligas. Jei svorio šuoliai dideli ir greitai pastebimi reikia kreiptis į gydytojus.
Tačiau jei nuolatos sėdite prie televizoriaus ir nuo užkandžių ir pusfabrikačių auginatės pilvuką, susirūpinti reiktų ne tik dėl gadinamų akių, bet ir dėl to kitų pavojingų ligų.
Kaip pasakytų išminčiai ir filosofai – visur reikalingas saikas. Per daug sportuojant greičiau sudyla sąnariai, o iš viso nesportuojant organizmas praranda energiją, suglemba raumenys, prastėja laikysena, atsiranda stuburo ir kitos problemos.

Kodėl tunkame?
Pagrindinės nutukimo priežastys yra netinkama, nesubalansuota mityba ir mažas fizinis aktyvumas. Mitybos specialistai rekomenduoja visuomet valgyti reguliariai, tuo pačiu metu. Patartina valgyti daugiau kartų, tačiau mažinti porcijas.
Jei maistą gaminatės patys, tai stenkitės naudoti kuo mažiau riebalų. Visiškai iš savo raciono riebalų išbraukti nepavyks, tačiau to daryti visai nėra būtina, nes šios medžiagos taip pat reikalingos organizmui.

Kaip sulieknėti?
Norint sumažinti savo kūno svorį pirmiausia reiktų išnagrinėti su savo mitybą. Pabandykite pildyti suvartoto maisto žurnalą. Rašykite jame kada, ką ir kiek valgėte.
Po to suskaičiuokite suvartotas kalorijas ir tikrai nustebsite. Taip pat reikėtų paskaičiuoti, kiek gramų riebalų, angliavandenių ar baltymų suvalgote. Šis metodas padės ne tik nustatyti savo apetito ribas pagal suvartotą kalorijų skaičių, bet ir kiek per daug ar per mažai suvartojate vienos ar kitos grupės produktų.

Pradėkite sportuoti ir sveikai maitintis
Tačiau kaip numesti svorio, jei pradėjote jaustis nepatogiai ir mieli drabužiai ant kūno atrodo nebe taip gerai kaip anksčiau? Būtina ne tik žiūrėti ką ir kiek valgote, bet ir pradėti sportuoti.
Nereikia iš karto savęs bauginti sporto klubų treniruokliais ar intensyviomis bei varginančiomis treniruotėmis. Pamenate mankštą mokykloje? Juk tai nebuvo taip baisu ir nepakeliama, tačiau net pusvalandžio mankšta daro stebuklus. Žinoma viskam savas laikas ir Roma taip pat per vieną naktį nebuvo pastatyta.

Genetika taip pat lemia antsvorį
Dar viena priežastis, dėl ko auga žmogaus svoris yra genetiniai faktoriai. Jeigu taip atsitiko, kad paveldėjote antsvorį, kovoti bus kur kas sunkiau, tačiau įmanoma.
Jei jūsų giminaičiai nepasižymi atletiškumu, tikrai nenuleiskite rankų, visas savo bėdas suversdami vien genetikai. Vertėtų neužmiršti, kad ir nedidelės pastangos visuomet geriau nei iš viso jokių.